سفر به روستای زیبای داماش در دل طبیعت گیلان

بنام خدا و سلام خدمت کاربران عزیر سایت اجاره آنلاین ایوونک .در این پست قصد داریم شما را با سفر به روستای زیبا , روستای داماش گیلان آشنا کنیم.

روستای داماش در تمام جست و جوهایی که انجام دهید از آن به عنوان زمردی در دل گیلان نام میبرند.این روستای زیبا میزبان گونه ای نادر از گل سوسن چلچراغ است.

از اصلی ترین جاذبه های گردشگری روستای داماش گل سوسن چلچراغ است که به عنوان اثر ملی هم ثبت شده است.

گل سوسن چلچراغ داماش
گل سوسن چلچراغ داماش

بدلیل دار بودن گونه های مختلف طبیعی از محبوبیت خاصی بین گردشگران برخوردار میباشد.تابستان این منطقه فوق العاده است.در اکثر زمانها مه و بارش پراکنده باران اتفاق میافتد که همین موضوع باعث ایجاد آب و هوای بی نظیری را فراهم میکند.

هر ساله در فصل های بهار و تابستان مسافران بسیار زیادی عازم شهرستان رودبار میشوند.استان گیلان یکی از توریستی ترین مناطق ایران است که سالانه میزبان مسافرین از تمام کشور میباشند.

بدلیل آب هوای بسیار خنک و عالی در بهار و تابستان و مناطق گردشگری زیبا و متنوع حتی در فصول پائیز و زمستان هم در تعطیلات مسافرین زیادی را پذیرایی میکنند.

غذاهای معروف روستای داماش گیلان؟

سیاه قاتق یا فسنجان , قیمه پلو , باقالا قاتق , نازخاتون , مرغ ترش.

انواع کباب : ششلیک , کوبیده , کباب برگ , چنجه.

زیبایی های نهفته در این رویتای بینظیر باعث شده تا به عنوان یکی از معروفترین مناطق ایران شناخته شود.

اگر در فصل بهار قصد سفر به این منطقه ی زیبا را دارید حتما به دریاچه معروف آن یعنی دریاچه یسان(ویستان) هم بروید.این دریاچه زیبا و فوق العاده شگفت انگیز بر اثر وقوع زلزله و بصورت کاملا طبیعی شکل گرفته است.

پس بهترین زمان برای سفر به داماش بهار و تابستان است.میتوانید خیلی راحت اقامتگاه خود را در سایت ایوونک رزرو نمایید.

مشاهده اقامتگاه های استان گیلان