ساحل-جزایر-ناز

هرمزگان یکی از استان های جنوبی ایران است، که دارای سواحل دریای عمان و خلیج فارس است. در این استان ۱۴ جزیره وجود دارد که هر کدام زیبایی و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. یکی از زیباترین جاهای دیدنی که می توانید در استان هرمزگان پیدا کنید، جزایر ناز در قشم است. جزیره ناز قشم در واقع شامل دو جزیره است که در فاصله یک کیلومتری از ساحل، قرار گرفته‌اند و به عنوان یکی از زیباترین جاهای دیدنی جزیره قشم شناخته می‌شوند. یکی از زیبایی های این جزیره این است که این مجموعه هنگام جزر آب به ساحل متصل می‌شود و هنگام مد از آن جدا می‌شود.

جزیره ناز یکی از بخش های ژئوپارک قشم است که به گفته بسیاری از کارشناسان، در زمان های قدیم این منطقه محلی برای استراحت ماهی گیران بوده است. در جزایر ناز به دلیل جزر و مد آب، هیچ مغازه‌ای وجود ندارد و تنها می‌توان دست فروشان را در آن جا پیدا کرد که در حاشیه پارکینگ هستند.

جزیره-ناز

جزیره ناز یکی از بخش های ژئوپارک قشم است که به گفته بسیاری از کارشناسان، در زمان های قدیم این منطقه محلی برای استراحت ماهی گیران بوده است.

تفریحات جزایر ناز قشم

در این جزیره می توانید تفریحات زیادی داشته باشید. برای مثال می‌توانید تفریحاتی مثل شترسواری، پاراگلایدر، جت اسکی، قایق سواری و… داشته باشید. همچنین به دلیل نزدیکی به جزیره قشم، می توانید به غواصی در قشم بپردازید.

یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در این جزیره داشته باشید، قدم زدن در ساحل است که حتی می‌توانید با پای برهنه قدم بزنید. فاصله بین جزر و مد دریا در حدود ۶ ساعت است. ۳ ساعت بعد از جزر می‌توانید به این جزیره بروید و یک ساعت بعد از مد، برگردید ولی تنها ۴ ساعت فرصت دارید تا کنار ساحل باشید. جزایر ناز یکی از عجایب هفتگانه جنوب ایران و جزیره قشم است که در آن می توانید روی آب راه بروید و در زمانی که جزر اتفاق می‌افتد، می‌توانید به اندازه یک کیلومتر در دریا پیاده‌روی کنید و تا بلندی‌های جزایر ناز را بدون آن که خیس شوید، تماشا کنید.

هنگام پیاده روی در جزیره ناز، عمق آب نهایت به مچ پایتان می‌رسد و حس قدم زدن روی شن‌های خیس و نرم، چیزی است که فقط در جزیره ناز پیدا خواهید کرد. حتما یک دوبین عکاسی مناسب همراه تان داشته باشید که تا بتوانید عکس‌های زیبایی از این جزیره بی‌نظیر بگیرید.

همچنین می توانید با کمک صخره‌هایی که در این جزیره وجود دارد، مناظر متفاوتی از خلیج فارس، جزیره هرمز ، جزیره لارک و ساحل قشم را ببینید.

هنگام پیاده روی در جزیره ناز، عمق آب نهایت به مچ پای تان می رسد و حس قدم زدن روی شن های خیس و نرم، چیزی است که فقط در جزیره ناز پیدا خواهید کرد.

جزایر-ناز

آفرود سواری در جزیره ناز

یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که می توانید در این جزیره داشته باشید، آفرود سواری است که شما می‌توانید خودروهای اسپورت، لوکس یا شاسی بلند کرایه کنید و از هیجان رانندگی در این جزیره لذت ببرید. برای این که امنیت لازم را هم رعایت کرده باشید، بهتر است در حاشیه ساحل بمانید و خودرویتان را روی سکوی جزیره نبرید چون با این کار هم محیط زیست را در معرض آسیب قرار می‌دهید و هم جان خود را به خطر می‌اندازید. همچنین در نزدیکی دریا می‌توانید اسب و شتر کرایه کنید و سواری روی آن ها را در ساحل تجربه کنید.

تفریحات هوایی در جزایر ناز قشم

تفریحات هوایی یکی از جذاب ترین تفریحات جزایر ناز قشم هستند که شامل پاراگلایدر، کایت بورد، پاراموتور، چتربازی و باد سواری هستند. این که جزایر ناز را از بالا ببینید، تجربه ای هیجان انگیز و غیر قابل وصف است. استفاده از تفریحات هوایی هم به صورت آموزشی و هم به صورت تفریحی هستند و در کنار مربی انجام می‌شوند. حتی می‌توانید با استفاده از رزرو اینترنتی پاراگلایدر پیش از سفرتان، تفریح پروازی خود را برنامه‌ریزی کنید. برای انجام این تفریحات باید لباس بادگیر و کفش مناسب همراه داشته باشید.

یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که می توانید در جزیره ناز قشم داشته باشید، آفرود سواری است که شما می توانید خودروهای اسپورت، لوکس یا شاسی بلند کرایه کنید و از هیجان رانندگی در این جزیره لذت ببرید.

تفریحات آبی در جزایر ناز

یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که می‌توانید در جزایر ناز داشته باشید، تفریحات آبی است. می‌توانید به کمک جت اسکی، قایق سواری و غواصی در ساحل ناز خاطره‌ای به یاد ماندنی از این جزیره در ذهن داشته باشید. جت اسکی در تمام نقاط جهان یکی از ورزش‌های مفرح است که می‌توانید در این ساحل تجربه کنید.اگر غروب را برای گشت دریایی انتخاب کنید، منظره‌ای خاطره‌انگیز خواهید دید.

زمان بازدید از جزایر ناز

فصل پاییز و زمستان و اوایل بهار بهترین زمان برای رفتن به جزایر ناز است. در فصل تابستان به دلیل گرمای بیش از حد هوا، شرایط هوایی نامناسبی در منطقه وجود دارد.

دسترسی به جزیره ناز قشم

برای دسترسی به این جزایر باید به جنوب شرقی جزیره قشم بروید. این جزایر جایی در مسیر جاده ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله ساحلی روستای سوزا قرار گرفته اند. بنابراین زمانی که به شهر قشم رسیدید، از بلوار آزادگان به سمت جنوب بروید و در انتهای بلوار وارد جاده ساحلی جنوب جزیره که به آن جاده دریا گفته می شود، شوید. سپس از سازه اسکله نفتی عبور کنید و بعد از ساحل طلایی در سمت راست خود، پارکینگ بزرگ ساحل ناز را خواهید دید.

مسیر دیگری هم برای رفتن به جزایر ناز قشم وجود دارد که از سمت شهر درگهان است. یکی از آن ها سمت روستای رمچاه است که در صورت ادامه مسیر به جاده دریا وصل می شوید و سپس به مقصد می رسید و مسیر دوم از سمت حاشیه روستاهای گیاهدان، رمکان و زیرانگ است.

جاذبه های نزدیک به جزایر ناز

بعد از این که از جزایر ناز بازدید کردید، می توانید سایر مکان های دیدنی جزیره قشم را ببینید. جاذبه های گردشگری که در نزدیکی آن قرار دارند، دره ستارگان ، غار خربس و سکوی نفتی است.

کجا بمانیم؟

پس از آشنایی با جزیره قشم و جاهای دیدنی آن، باید به دنبال اقامت در قشم باشید. برای این کار می توانید در این شهر به صورت آنلاین ویلا و اقامتگاه اجاره کنید. ایوونک یک سامانه رزرو آنلاین ویلا و اقامتگاه است که به شما کمک می کند تا از راهی ایمن بتوانید ویلا یا اقامتگاه اجاره کنید. هم چنین برای اجاره سوئیت یا ویلا در قشم و کیش نیز ایوونک بهترین پیشنهادات را به کاربرانش معرفی خواهد نمود.